KulturaRozrywka

15 znanych ojców palących marihuanę

Share

Przed wami nazwiska bardziej znanych osób z pop kultury i nie tylko. Nie ważne, czy palili w przeszłości, czy nadal to robią, czy też już nie palą. Są i byli z tego znani, że używali marihuany, i to nas skłania do wymienienia ich w tym artykule.

 

1. Richard Branson

branson

Nie przebiera w słowach jeśli mówi o tym co myśli o wojnie z narkotykami. Pali konopie ze swoim (już dorosłym) synem. Wiele osób uważa, że miało to negatywny wpływ na dorastanie syna. Uważam, że film “Breaking the Taboo”, który jest w rzeczywistości wspomnieniami syna, rozwieje wszelkie wątpliwości.

 

2. Matthew McConaughey

Matthew McConaughey

Grał w “Dazed and Confused”, więc czy ktokolwiek był zaskoczony gdy został on znaleziony nagi i odurzony z bongosem w ręku? Aktualnie jest już ojcem, więc ufamy, że jego niecodzienna zabawna rekreacja ma bardziej stonowany odcień.

 

3. Tony Curtis

44917

Ojciec słynnej aktorki Jamie Lee Curtis jak też łamacz serc lat 50. i 60. używał marihuany. W 1970r. został zatrzymany na lotnisku w London’s Heathrow za posiadanie konopi.

 

4. Johnny Depp

JohnnyDepp_FL

Od dawna jest znany jako “zły chłopiec” Hollywood. Jest również przyjacielem Marilyn Mansona. Depp został ostatnio sfotografowany gdy popalał konopie zaraz po podrzuceniu swojej córki do szkoły. Chyba każdy się zgodzi, że odgrywając rolę Hunter S. Thompsona w “Las Vegas Parano” nie miał problemów z odtworzeniem jego roli – miłośnika wszelkich używek.

 

5. Willie Nelson

2DEC331E-F0C6-C218-CC76B3C814E82990

Jest palaczem marihuany i zwolennikiem jej legalizacji z pewnością dłużej niż ja sam żyję. W wywiadzie dla “Today” rozmawia z Matt Lauer o wykorzystaniu konopi i książce którą napisał “Roll Me Up and Smoke Me When I Die”. Można śmiało powiedzieć, że marihuana dobrze oddziaływuje na 80-letniego piosenkarza.

 

6. Wiz Khalifa

maxresdefault

Jego popularność wybuchła po przebojach muzycznych, jednak sława nie zawsze idzie w parze z przymykaniem przez władzę oczu na łamanie prawa, szczególnie w Texasie. Aby dowiedzieć się więcej koniecznie sprawdź jego selfie z więzienia. Pieniądze jakie musiał zapłacić aby wyjść z celi w El Paso też nie były małe.

 

7. George Carlin

3895a9be4911f64e60823299b8e4c604

Świetny komik w wywiadzie dla High Times w 1977 roku opowiada, że od czasu do czasu zdarzało mu się wziąć buszka.

 

8. Dave Chappelle

dr_DaveChappelle_CS_w600_h389

Komik, współautor klasyki filmowej palacza “Żółtodzioby” oraz gwiazda kultowego skeczu telewizyjnego “Chappelle’s Show”. Używanie przez Dave’a konopi zostało nieźle już udokumentowane i raczej nie musi być podwarzane.

 

9. Jon Stewart

jon-stewart

Pierwsze skojarzenie to także “Żółtodzioby”. Jednak pewnego razu przyznał się, że większa część skryptów jakie napisał dla aktora Setha Rogana była na haju, a miało to miejsce w jego własnych wieczornych wiadowościach “The Daily Show”. Kto wie czy nie popala sobie do dzisiaj.

 

10. Malcolm X

9r82zlve

Jego autobiografia zawiera 45 słów takich jak blant czy joint. Ze szczegółami opisuje jak sprzedawał marihuanę i o rewelacji jakim był sprzedawca-domokrążca blantów.

 

11. Arnold Schwarzenegger

T1vo2

Wiele razy określany był jako polityk wspierający marihuanę. Z pewnością przyczynił się do zmniejszenia kary za posiadanie mniej niż uncji konopi indyjskiej. Oczywiście należy też wspomnieć o zdjęciu, gdzie młody Arnie zaciąga się jointem.

 

12. Montel Williams

081911-celebs-montel-williams

Żył ze stwardnieniem rozsianym przez ponad 15 lat, z diagnozą w 1999 roku. Używał swojej rozpoznawalności do edukacji fanów o medycznych zastosowaniach marihuany oraz poznawał ich z takimi osobistościami jak Dr. Sanjay Gupta.

 

13. Shel Silverstein

weinman_shelpic_post

Znany jest jako autor niecodziennych książek dla dzieci. Napisał on przebój muzyczny “A Boy Named Sue”, rozsławiony przez Johnnego Casha. Shel napisał jeszcze kilka piosenek, i chociaż nie ma go już wśród nas, aby potwierdzić swoje użycie marihuany, to takie przeboje jak “The Great Smokeoff” przemawiają w przypadku jego nieobecności.

 

14. Carl Sagan

Carl Sagan Cosmos

Naukowiec z wielu dziedzin oraz laureat nagrody Pulitzera. Napisał i opublikował swoje doświadczenia z marihuaną. Zrobił to pod przybraną nazwą Profesor X, i dopiero w roku 1999, rok po jego śmierci, świat dowiedział się, że był to właśnie Carl Sagan.

 

15. Lester Grinspoon

Lester_Grinspoon_258096S1

Kolega-naukowiec Carla Sagana, to on objawił, że Profesor X to właśnie Carl. W 1967 roku u jego syna zdiagnozowano białaczkę. Lester słysząc o niekonwencjonalych metodach leczenia zaczął podawać synowi konopie, co znacznie polepszało jego stan zdrowia po chemioterapii jakie odbywał. Okazało się to tak skuteczne, że Lester zdecydował się na podawanie dawek konopi przez ostatnie półtora roku życia jego syna. To właśnie wtedy nastąpił przełom i pierwsze kroki w zakresie badania marihuany jako lekarstwa.

 

Źródło:

thecannabist.co
Previous post

Polskie Radio 24 - dyskusja na temat medycznej marihuany

Next post

Konferencja prasowa "Carers Act"

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *