KulturaLegalizacja

8mld od użytkowników marihuany do budżetu gratis – Propozycja Wolnych Konopi dla Premiera Tuska

Share

W czwartek, 3.04.2014r. przedstawiciele Stowarzyszenia Wolne Konopie przekroczyli próg Parlamentu w celu złożenia petycji, której treść chcieli przedstawić na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych. Aktywiści przynieśli ze sobą wór wypchany 100 złotowymi banknotami oraz wspomnianą petycję, w której zawarta była prośba o objęcie podatkiem użytkowników marihuany. Wskazali, że zabieg ten może przynieść według ostrożnych szacunków 8mld zł budżetowi Państwa a do tej pory cała suma wpływa do portfeli gangsterów i mafiosów.

IMG_20140403_085902-SMILEPrzypominali, że suma ta byłaby ewidentnym wsparciem dla dziury budżetowej i wydatnie pomogłaby w znalezieniu środków na pomoc np. rodzicom osób niepełnosprawnych. Środki zabrane z dróg mogłyby tam pozostać a resztę można by przeznaczyć na rzetelną edukację i profilaktykę. Powstałyby nowe miejsca pracy a skuteczność leczenia niektórych chorób w tym nowotworów byłaby większa.

Prośba nie została przyjęta a reprezentanci Stowarzyszenia zostali usunięci z obrad pod pretekstem złamania regulaminu porządkowego. Z tego względu postanowili zorganizować konferencję, w której organizacji pomogli przedstawiciele Twojego Ruchu. Powyżej prezentujemy materiał video z konferencji z udziałem Wincentego Elsnera (TR), Macieja Kowalskiego (Wolne, Konopie, TR) i Andrzeja Dołeckiego (Wolne Konopie) dotycząca korzyści finansowych szacowanych na 8 miliardów złotych, jakie powstałyby w momencie legalizacji handlu marihuaną.

TREŚĆ PETYCJI
Previous post

Maciej Kowalski i Łukasz Ługowski w "To Był Dzień"

Next post

35.65 gram Budder Hot Box

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *