WiadomościZe Świata

Armia pomoże hodować konopie we Włoszech

Share

We Włoszech znaleziono sposób na wysoką cenę marihuany w aptekach. Pomoże w tym Włoska armia która będzie hodowała konopie.
 
W 2013 roku Włochy zalegalizowały medyczną marihuanę, jednak pomimo tego do programu zapisało się tylko kilka osób. Firmy farmaceutyczne, które legalnie sprzedają konopie, importują je z Holandii, przez co cena jednego grama wynosi 48$, co jest prawie 10-krotnym przebiciem w porównaniu do jednego grama z “ulicy” w cenie około 6$.

Włoski rząd biorąc pod uwagę możliwość wplątania się mafii w nowy rynek, powstały na wskutek legalizacji medycznej marihuany, postanowił że hodowla konopi odbywać się będzie już w 2015r. w wojskowym laboratorium we Florencji, które zajmuje się aktualnie produkcją tak zwanych “sierocych leków”, które są wykorzystywane w leczeniu rzadko występujących chorób.

Rząd ma nadzieję na zmniejszenie ceny medycznej marihuany. W jej hodowli pomóc ma ekspert konopny Gianpaolo Grassi, który 60km od Wenecji próbuje wyhodować idealną roślinę marihuany na farmie badawczej o powierzchni 70 hektarów, jedynym miejscem w kraju autoryzowanym do uprawy konopi na zewnątrz z zawartością THC większą niż 0.2%.

Teren farmy ogrodzony jest trzymetrowym płotem z drutem kolczastym pod stałą obserwacją monitoringu w związku z napadami złodziei, którzy wybijali szyby w szklarni aby ukraść hodowane tam rośliny. “Ach te dzieci” – chichocze Grassi.
– Do 1960r. to był kraj konopi, gdzie od pokoleń uprawiane były różne odmiany konopi na liny, materiał i papier.

Gianpaolo Grassi

57-letni badacz z rozrzewnieniem wspomina o polach konopi z jego młodości. Później jako naukowiec zafascynował się różnorodnością zastosowań dla tej rośliny i od 2002r. eksperymentował z ponad 330 różnymi odmianami medycznej marihuany, które od mileniów używane były do leczenia bólu i chorób dopóki w 20 wieku nie zostały zakazane prawie na całym świecie.

 

Previous post

Kolejna wojna o konopie w Holandii?

Next post

Ethan Nadelmann: Dlaczego musimy zakończyć wojnę z narkotykami

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *