WiadomościZe Świata

Izba reprezentantów zagłosowała za dekryminalizacją marihuany na poziomie federalnym

Share

Izba reprezentantów zagłosowała za dekryminalizacją marihuany na poziomie federalnym i wcześniejsze zwolnienie osób odsiadujących za nią wyroki.

Głosy izby podzieliły się zgodnie z przewidywaniami, 228 demokratów zagłosowało za i 164 republikanów przeciw.

MORE Act, czyli projekt ustawy, który został przegłosowany usuwa konopie indyjskie z listy federalnie kontrolowanych substancji i wprowadza amnestię dla osób skazanych za przestępstwa niskiego szczebla w związku z marihuaną. Ustawa w szczególności ma zamiar stworzyć zachętę dla firm należących do mniejszości, aby pomóc im wejść na rynek konopi indyjskich, który ostatnimi laty mocno eksplodował z powodu wielu stanów USA, które już teraz zaakceptowały medyczną marihuanę i zdekryminalizowały lub całkowicie ją zalegalizowały.

„Działania federalne w tej kwestii byłyby następstwem rosnącego uznania w stanach, że status quo jest niedopuszczalny. Pomimo ciągłej kryminalizacji marihuany przez rząd federalny 36 stanów i Dystrykt Kolumbii zalegalizowały medyczną marihuanę. Piętnaście stanów i Dystrykt Kolumbii zalegalizowały marihuanę do rekreacyjnego użytku dorosłych”

Przewodniczący Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów Jerry Nadler

Niestety, mimo że projekt został zatwierdzony przez izbę reprezentantów, to są małe szanse, że zostanie zaakceptowany w senacie, który w większości kontrolowany jest przez republikanów. Gdyby tak się jednak stało, byłby to historyczny moment początku końca wojny z narkotykami, która została przegrana na każdym szczeblu.

Previous post

CECF Lifestyle: Konopie w życiu codziennym

Next post

Konopny Market - GELATO

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *