KulturaRefleksje

Jak masło THC stosowane zewnętrznie stymuluje nerwy? – Relacja pacjenta

Share

Nie chcę i nie potrafię wyjaśnić co dzieje się w mózgu pod wpływem marihuany, jak działają synapsy jako neuroprzekażniki. Chciałbym opisać jak masło THC stosowane zewnętrznie stymuluje nerwy a co za tym idzie – mięśnie.

Mam lekooporne Epi i duża ilość ataków spowodowała (poprzez niedotlenienie mózgu) polineuropatię. Jest to zanik nerwów i mięśni obwodowych(nie mylić z OUN-czyli ośrodkowy układ nerwowy), który na razie objawia się u mnie zanikiem mięśni stóp i łydek. Zanim zaczęły się moje kłopoty z Wymiarem Niesprawiedliwości, miałem dostęp do surowca, z którego robiłem masło THC i smarowałem nim stopy i łydki. Po posmarowaniu za około 30 min miejsca pokryte masłem zaczynają bardzo mocno boleć a najbardziej obszary, które są uszkodzone najmocniej. Ten objaw zauważyli inni znajomi, którzy także stosują masło jako maść. Trwa to u mnie 30-40 minut, następnie zaczyna się”faza naprawy”. Nazwałem to tak dlatego że czuję jakby w moich nogach pracowały mikroroboty naprawcze.

Tak samo było podczas brania oleju w kuracji p/epi. Dalej po niezbyt przyjemnej fazie bólu, rwania, szczypania, darcia mięśni przychodzi cudowny relaks. W nogach czuję błogie ciepło i niesamowitą ulgę w bólu. W lewej nodze mam już silny zanik nerwu i mięśnia strzałkowego, co sprawia silny ból podczas chodzenia, po kilkunastu metrach stopa opada, gdy unoszę nogę by zrobić kolejny krok. w owych dobrych czasach, gdy masła starczało mi do użytku jako maść, a także wewnętrznie- nie robiłem ciastek ale smarowałem chleb, smażyłem jajecznicę itd. Mogłem chodzić na dość długich dystansach, wszedłem nawet z wnukami na Chojnik i to czarnym szlakiem. Po drodze dwa razy wspomogłem się jointem ale dałem radę. Chodziłem w owym czasie na rehabilitację kręgosłupa, który po złamaniu daje mi nieźle(obecnie, gdy nie mam leków z THC) popalić. Jedynym ratunkiem są duże dawki tramalu, który jednak dewastuje wątrobę i jest trudny do zdobycia w ilościach niezbędnych, czyli dawki dużo większe od zalecanych przez lekarza. Moja znajoma(Pani w wieku 70 lat) chodzi obecnie na masaże kręgosłupa a do masażu używa właśnie masła, na które mądra rehabilitantka nie wnosi sprzeciwu a wręcz jest zdumiona poprawa oraz zniesieniem przewlekłych stanów bólowych.

Obecnie nie mam już dostępu do surowca a jego brak i coraz częstsze ataki padaczki spowodowały nieodwracalne zmiany w kręgosłupie(zwyrodnienia, dyskopatie, zespół korzeniowy) oraz w nogach, w których brak już niektórych odruchów neurologicznych. Reasumując: marihuana to nie tylko przyjemny haj ale potężne wielozadaniowe lekarstwo. Jeśli ktoś stosuje masło THC w podobny sposób zapraszam do opisania swojej terapii.

Roman Dyrba

Previous post

Starcie karteli narkotykowych z siłami bezpieczeństwa, dziesiątki zabitych

Next post

Co to jest Tetrahydrokannabinol? - "Uwaga! Naukowy Bełkot"

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *