WiadomościZe Świata

Jamajka legalizuje marihuanę

Share

Jamajka przygotowała właśnie szkic ustawy legalizującej marihuanę. Dopuszczalne będzie posiadanie 57 gramów.

O zmianach legislacyjnych poinformował jamajski minister sprawiedliwości Mark Golding. Dodał, że przepisy, dzięki którym dopuszczalne będzie posiadanie 57 gramów używki, mają wejść w życie przed końcem 2014 roku. Nowa ustawa dopuści też wykorzystywanie marihuany do celów religijnych. Rastafarianie będą już mogli palić marihuanę „rytualnie” – bez obaw, że zostaną za to aresztowani.

Golding poinformował również, że trwają prace nad kompleksową reformą prawa narkotykowego, która pozwoliłaby na rozwój sektora uprawy marihuany do celów medycznych i naukowych. Zdaniem ministra rząd będzie teraz koncentrował się na ściganiu gangów, dealerów i ograniczaniu czarnego rynku. Priorytetem ma być też ograniczanie dzieciom dostępu do marihuany.

Dlaczego Jamajka decyduje się na to dopiero teraz? Wcześniej kraj obawiał się międzynarodowego ostracyzmu, szczególnie sankcji ze strony Stanów Zjednoczonych. Dziś, kiedy w wielu Stanach dopuszczono posiadanie marihuany, Jamajka idzie tą samą drogą. Eksperci zauważają, że może mieć też na to wpływ rachunek ekonomiczny. Wstępne badania przeprowadzone w rejonie Karaibów pokazały, że uprawa marihuany dla celów medycznych mogłaby pomóc regionowi w rozwoju.

Previous post

Więzienie za dopalacze

Next post

The Culture High - Trailer od twórców "The Union"

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *