WiadomościZe Świata

Jaycee skazany na pół roku więzienia

Share

9 Stycznia 2015 w Pekinie odbyła się rozprawa Jaycee – Syna Jackie Chana. Oskarżonemu o posiadanie około 100 gramów marihuany, a także udzielaniu jej znajomym. Grozi za to pozbawienie wolności na 3 lata.

Img407672844Po drugim publicznym wysłuchaniu sąd uznał, że w związku z dobrowolnym poddaniem się karze, przyznaniem się do winy i dobrym nastawieniem oskarżonego skazuje go na 6 miesięcy pozbawienia wolności i grzywnę 2000 juanów. Jaycee po wysłuchaniu werdyktu powiedział: “Złamałem prawo i powinienem zostać ukarany, kiedy wrócę do społeczeństwa nie popełnię tego ponownie, ponieważ zawiodłem swoją rodzinę i znajomych”.

Aktor prawdopodobnie zostanie wypuszczony w przeciągu miesiąca, ponieważ władze wezmą pod uwagę okres, który spędził w areszcie od jego zatrzymania 14 sierpnia 2014.

Wyrok 6 miesięcy pozbawienia wolności i kara 1200zł jest odpowiednia? Patrząc z perspektywy Chin wydaje się całkiem łagodna, jednak w dalszym ciągu aparat represji powoduje więcej szkód niż sama używka… Czy w Polsce Jaycee mógłby liczyć na łagodniejszy wyrok?

Previous post

Marihuana - zagrożenie czy lekarstwo?

Next post

Plemiona indiańskie w Kalifornii planują uprawę marihuany na wielką skalę

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *