WiadomościZe Świata

Konopie dla zwierząt w Nevadzie

Share

Wielce pradopodobne jest, że niedługo w Nevadzie będzie możliwe podanie marihuany w celach leczniczych zwierzętom. Władza ustawodawcza Nevady we wtorek (17 marca) złożyła dekret to umożliwiający.

Najbardziej znanym politykiem, którzy wymieniani są przy tej ustawie jest senator demokratów Tick Segerblom. Uważa on, że właściciele zwierząt powinni mieć możliwość otrzymania marihuany dla zwierząt, jeśli tylko lekarz weterynarz stwierdzi, że konopie mogą pomóć. Segerblom powiedział, że niektóre zwierzęta mogą mieć efekty niepożądane po zażyciu konopi, ale „nie wiesz, dopóki nie sprawdzisz”.

Niektórzy weterynarze, którzy podawali marihuanę chorym i umierającym zwierzętom twierdzą, że łagodzi to objawy niektórych chorób, ale mówią również, że substancja nie została jeszcze zatwierdzona jako środek przeciwbólowy dla zwierząt.

Doug Kramer, weterynarz z Los Angeles, powiedział w wywiadzie dla „The Associated Press” w 2013 roku, że marihuana pomogła złagodzić ból dla jego psa husky podczas jej ostatnich tygodni życia, po tym jak pies przeszedł operację usunięcia guza. Kramerpowiedział, że podawanie odpowiednich dawek konopi pomogło
dla Nikity – jego psa husky, przybrać na masie po operacji oraz przedłużyło to życie psa o dodatkowe 6 tygodni życia, zanim zdecydował się na eutanazję swojego pupila. Cytując „The Associated Press” Kramer powiedział, że „Dorastał z problemem eutanazji u zwierząt przez całe swoje życie i z uczuciem, że nie robił wszystkiego, żeby zmienić ich życie na lepsze. Pozwalał im po prostu odejść”.

Wniosek jest na swoim najwcześniejszym etapie i ma kilka przeszkód do pokonania zanim stałby się prawem. Przepis „Marihuana dla zwierząt”(pot-for-pets) jest częścią większego projektu ustawy, która to ustawa mówi również o karach dla kierowców, w krwi których znajduje się marihuana, jak również wymaga doszkolenia personelu oraz właścicieli sklepów odpowiedzialnych za dystrybucję konopi.

Z drugiej strony Senator Demokratów Mark Manendo, adwokat od praw zwierząt, powiedział, że nigdy nie słyszał o stosowaniu marihuany w terapii u zwierząt i obawia się, czy aby na pewno jest to bezpieczne. Powiedział, że „alkohol i czekolada również są szkodliwe dla psów, co zmusza do zastanowienia się, czy aby na pewno marihuana też nie jest szkodliwa”. W przeszłości Senator Manendo również utracił psa, co, jak mówi, było bardzo ciężkim i smutnym doświadczeniem, ale podkreśla, że „nie wie, czy by podał marihuanę dla swojego psa, gdyby miał drugą szansę”.

Źródło:

mashable.com
Previous post

Politycy we Włoszech chcą legalizacji

Next post

Dlaczego w Legionowie doszło do zamieszek?

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *