WiadomościZe Świata

Kontrowersyjne reklamy firmy Habitual Fix w Nowej Zelandii

Share

Popularna sieć knajpek z kanapkami i sałatkami musi zdjąć reklamy z jej najlepiej sprzedającym się, konopno owocowym koktajlem, ponieważ reklama sprawia wrażenie, jakby wypicie koktajlu miałoby dać Ci niezły haj. Gazeta The Herald on Sunday umieściła w weekend reklamy tych konopnych koktajli firmy Habitual Fix, a slogany jakie brzmiały w reklama wyglądały między innymi tak: “Ludzie, to naprawdę mocny sprzęt!” lub “Po prostu spytaj o to sprzedawcę.” czy też mój ulubiony “Nie panikuj, serwujemy również jedzenie.”

Sam koktajl to nic innego jak warta 7,5 dolara mieszanka oleju konopnego, ogórków, mięty, jogurtu i soku jabłkowego. Serwowane w kubeczkach plastikowych z obrazkiem liścia konopi. Natomiast to właśnie w tym tygodniu Ministerstwo Przemysłu skontaktowało się z właścicielami Habitual Fix i nakazało zdjęcie czy też zmienienie reklam ich kaktajlu. Nakaz dotyczy wszystkich oświadczeń o zdrowotności koktajlu konopnego, odniesienia do narkotyków oraz obrazka liścia marihuany na kubeczku i innych miejscach.

Oczywiście reklamy z Facebooka oraz sklepów natychmiast zmieniono, z kolei sam właściciel Habitual Fix – Tom Benest twierdzi, że z reklam jest zadowolony i miały one na celu sprowokować rozmowę z pracownikami firmy, którzy oczywiście zaprzeczali o jakichkolwiek substancjach psychoaktywnych w ich produktach. Jak to Tom powiedział: “Wielu ludzi nie widzi różnicy, więc chcieliśmy stworzyć okazję, żeby o tym porozmawiać.”

Jedynym zastrzeżeniem właściciela firmy jest, że nie może używać w reklamie właściwości zdrowotnych jego koktajlu z olejem konopnym. Nie zapominajmy, że w Nowej Zelandii olej z konopi jest legalny, gdyż nie zawiera substancji psychoaktywnej tetrahydrokanabinolu (THC).

Źródło:

The New Zealand Herald
Previous post

Marsz Wyzwolenia Konopi w Krakowie

Next post

7 atrakcyjnych wizualnie przychodni konopnych w USA

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *