BadaniaZdrowie

Marihuana może redukować uszkodzenia mózgu po udarze

Share

Nowe badania sugerują, że związki zawarte w konopiach indyjskich mogą chronić mózg przed uszkodzeniem w wyniku udaru. Naukowcy przeprowadzili metaanalizę wcześniejszych badań, stwierdzając, że kannabinoidy mogą zmniejszać zagrożenie wystąpienia udarów mózgu, a także poprawić wyniki neurologiczne. Główny autor dr. Tim Anglia, z Uniwersytetu w Nottingham przedstawiła wyniki na konferencji UK Stroke Forum. Dr. Anglia wyjaśnił w publikacji uniwersyteckiej, że podczas gdy badania były ograniczone tylko do zwierząt, najnowsze odkrycia dostarczają dowody, by takie badania przeprowadzić na ludziach.

“Ta metaanaliza przedklinicznych badań udarów dostarcza cennych informacji na temat stosowania kannabinoidów jako potencjalnego sposobu leczenia pacjentów z udarem mózgu. Zebrane dane w eksperymentalnych udarach wskazują kolejne kroki, aby przejść do wstępnej oceny bezpieczeństwa w badaniu klinicznym. “

Dr. Anglia i jego zespół zbadał kilkadziesiąt wcześniejszych badań z udziałem różnych kannabinoidów na 1022 szczurach, myszach i małpach, donosi The New Zealand Herald. Wpływ na udar mózgu wydaje się być spójny we wszystkich trzech typach kannabinoidów: syntetycznych, roślinnych i tych naturalnie wytwarzanych przez ludzki organizm. Dr Dale Webb, dyrektor badań z Stroke Association stwierdził również, że naukowcy powinni teraz dążyć do replikacji tych wyników u ludzi.

“Wyniki badań wskazały na potencjał kannabinoidów potrafiących zmniejszyć uszkodzenia mózgu spowodowane przez udar. Konieczne są dalsze badania w celu okreslenia, czy kannabinoidy mają takie same skutki u ludzi. Wpływ kannabinoidów na mózg jest bardzo złożony i pozostaje substancją ryzykowną “

Po prezentacji wyników, dr. Madina Kara, neurolog Stroke Association powiedziała, że badania kliniczne są obecnie “przedmiotem dyskusji.”

Previous post

Ciasteczka z THC mogą zabić dzieci i zwierzęta?

Next post

Komik zagrał na fajce wodnej w Izraelskim programie The Voice

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *