BadaniaZdrowie

Marihuana skuteczna w walce z bólem artretycznym

Share

Marihuana może być stosowana jako skuteczna alternatywa w leczeniu średnich i ciężkich bólów artretycznych. Jak pokazują badania już niemal jedna trzecia Kanadyjczyków zarejestrowanych w programach medycznej marihuany stosuje kanabinoidy na przewlekły ból stawów.

Niedawne badania przeprowadzone przez Health Canada (przyp. państwowy federalny departament) oraz Canadian Consortium for the Investigation of Cannabinoids (przyp. organizacja non-profit na szczeblu federalnym) ukazały, że ok 36% kanadyjskich pacjentów medycznej marihuany, regularnie zażywa konopie dla uśmieżenia bólów artretycznych. Stanowią oni najliczniejszą grupę wśród użytkowników medycznej marihuany.

Naukowcy z uniwersytetu Nottingham, upoważnieni w tym roku przez Arthritis Research U.K. oraz National Institute of Health (przyp. Narodowy Instytut Zdrowia) do badań nad działaniem marihuany u pacjentów z osteoartrozą, odkryli że terapia kanabinoidowa na szczurzych modelach udowodniła swoją skuteczność wpływając na sygnały bólowe wysyłane z rdzenia kręgowego tym samym ostatecznie eliminując ból.

Powyższe badanie, analizujące receptory kanabinoidowe naturalnie występujące w organizmie, dostarczyło dowodów sugerujących, że marihuana posiada “wyraźnie widoczne działania przeciwzapalne”, które są uaktywniane właśnie przez stymulowanie owych receptorów. Co więcej próbki tkanek pobranych od szczurów i uczestników badania ukazały, że organizm w sposób naturalny wykorzystuje ten proces do radzenia sobie z bólem.

Naukowcy doszli do wniosku, że ze względu na działanie kanabinoidów na ludzki rdzeń kręgowy, możliwym jest rozważenie wprowadzenia odpowiednich alternatywnych terapii w leczeniu wczesnych stadiów osteoartrozy.

Wielu ekspertów z zakresu medycyny wtóruje, sugerując, że medyczne wykorzystanie marihuany powinno zwrócić większą uwagę i uznanie w sferze efektywnego leczenia bólu.

Źródło

konopialecz.pl
Previous post

Cannabis zwalcza raka szczęki

Next post

Dr. Waldemar Kujawa o medycznej marihuanie

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *