MedycynaZdrowie

Medyczna marihuana a objawy uzależnienia

Share

Medyczna marihuana staje się coraz powszechniej przypisywana na różne choroby, takie jak ból, padaczka, choroby nowotworowe i depresja.

Leki przeciwbólowe i farmaceutyczne często mają poważne skutki uboczne i potrafią być wciągające i uzależniające. Jeśli została Ci przypisana medyczna marihuana w celu złagodzenia objawów choroby, możesz się zastanawiać jak bardzo jest to substancja uzależniająca.

I nie jesteś sam ze swoimi wątpliwościami. Przez dekady pytanie to zostało omówione z argumentami po jednej i po drugiej stronie barykady. Dołożyć do tego trzeba jeszcze gorącą dyskusje polityczną, gdzie politycy wbrew rozsądkowi i szeregu badań medycznych nie chcą zatwierdzić medycznych właściwości marihuany ze względu na utratę poparcia u potencjalnych wyborców.

THC, które jest zawarte w marihuanie oddziałuje na tę część mózgu, która jest odpowiedzialna za rzeczy, które sprawiają nam przyjemności, takie jak sex, czekolada czy też stan upojenia alkoholowego lub zażycie innych narkotyków. THC stymuluje komórki mózgowe w taki sposób, żebyś poczuł uczucie euforii. To utwierdza ludzi w przekonaniu, że marihuana powoduje uzależnianie w tak mocnym stopniu jak twarde narkotyki, gdyż oddziałuje na mózg w podobny sposób.

Nie od dziś wiemy, że uzależnienie od czegokolwiek nie jest niczym dobrym w Naszym życiu. Często prowadzi do problemów w życiu osobistym, w szkole czy pracy, a niekiedy do konfliktu z prawem. Niektóre narkotyki, takie jak heroina czy alkohol, mogą powodować fizyczne objawy odstawienia: drgawki i wymioty. Gdy mówimy o osobie uzależnionej najczęściej mamy przed oczami alkoholika bądź osobę uzależnioną od opiatów. Jednakże marihuana, jeśli uzależnia to psychicznie, a nie fizycznie, a objawy odstawienia można zaobserwować w depresji, lęku i wahaniach nastroju. Ponieważ mowa jest o psychice, to uzależnia się Nasz mózg, co może skutkować jeszcze cięższą walką z uzależnieniem niż uzależnienie fizyczne występujące chociażby przy uzależnieniu od alkoholu. Objawy uzależnienia psychicznego są dużo trudniejsze w identyfikacji, trudniej je skojarzyć z typowym uzależnieniem niż z innymi czynnikami codziennego życia. W grę wchodzi zbyt wiele czynników, dlatego dyskusja na ten temat zanika. Wiele osób uważa, że to właśnie marihuana odpowiada za wszystkie objawy uzależnienia psychicznego, kiedy inni ludzie twierdzą, że połączenie tych objawów z marihuaną jest zbyt niejednoznaczne. Z pewnością łatwiej jest zaprzeczyć psychicznym uzależnieniom od konopi, niż fizycznemu uzależnieniu od alkoholu, gdzie występują drgawki i wymioty u osoby uzależnionej. Jednakże u części użytkowników konopi po odstawieniu czują oni głód uzależnienia i nie mogą odstawić konopi, co pogarsze ich stosunki z rodziną, przyjaciółmi, a w najgorszym wypadku utratę pracy i konflikt z prawem. Takie zachowania są typowe dla osób uzależnionych i powinny być traktowane jak uzależnienie.

Podsumowując jeśli używasz medycznej marihuany zgodnie z zaleceniami lekarza i nie nadużywasz jej, szanse, że się uzależnisz od konopi są znacznie niższe. U większości użytkowników marihuany nie występują żadne objawy uzależnienia. Przy odpowiednim zastosowaniu, medyczna marihuana przyniesie korzyści dla wielu pacjentów z różnymi schorzeniami i chorobami, bez obawy, że się od niej uzależnią. Ze względu na swoje subtelne objawy uzależnienia, kwestia tego, czy marihuana uzależnia jest poddawana dyskusjom od lat. Jeśli zostanie Ci przypisana marihuana, to sam musisz zdecydować, czy przyjmować naturalną roślinę czy inne leki i farmaceutyki, od których też się można uzależnić, a które często pomagają słabiej i mają więcej substancji szkodliwych niż marihuana.

Źródło:

medicinalmarijuanaassociation.com
Previous post

Jimmy Kimmel - Pot quiz

Next post

Afroman - "Because i got high 2"

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *