KulinariaZdrowie

Mleko z nasion konopi

Share

hempmilk

Charakterystyka mleka z nasion konopi:
Jest bardzo odżywcze i wolne od substancji uczulających mleko. Ma kremowy kolor oraz przyjemny orzechowy smak i zapach. Wyczuwa się w nim drobinki osadu, które opadają na dno kubka, w miarę jego „odstania”. Nie ma w swoim składzie tych protein, które występują w mleku krowim, kozim czy też sojowym. Warto jeszcze wiedzieć, że w mleku tym oprócz pestek konopi znajdują się inne substancje, takie jak woda, ekstrakt owocowy z jabłek, wapń pochodzący z wodorostów morskich oraz ester sacharozy, soli morskiej i witaminy D, będące emulgatorami. Skład jednak może być odmienny w zależności od producenta mleka, więc należy przez zakupem dokładnie prześledzić informacje na etykiecie.
Napój ten, z powodzeniem może być wykorzystywany jako zamiennik mleka do kawy, herbaty, kakao, płatków śniadaniowych, shake-ów, koktajli, sosów i zup lub stanowić samodzielny orzeźwiający napój. Smakuje wyśmienicie z dodatkiem owoców, najlepiej fig, bananów albo truskawek oraz miodu, wanilii lub cynamonu.

Mleko z nasion konopi doceniono m.in. dlatego, że:

* jest całkowicie naturalne
* zawiera śladowe ilości tłuszczów nasyconych
* jest wolne od złego cholesterolu
* nie zawiera białek mleka krowiego
* nie posiada białek sojowych
* brak w nim glutenu i laktozy (cukier mleczny)
* jest niebarwione i niesłodzone
* zawiera imponujące ilości wapnia i witaminy D
* jest bogate w kwasy omega-3 i 6
* ma jedynie 38 kcal (w 100 ml produktu)
* jest mlekiem roślinnym, więc idealnym dla wegetarian i wegan

Napój ten, jest jak najbardziej wskazany wtedy gdy mamy problemy z trawieniem mleka zwierzęcego i sojowego oraz jeżeli cierpimy z powodu alergii na gluten. Dzięki swojemu składowi, wspomaga nasz układ odpornościowy (wapń, witamina D, kwasy omega) i poprawia stan kości (wapń, witamina D). Ponadto pozytywnie wpływa na stan włosów, skóry i tempo gojenia się ran.
Z uwagi na to, że mleko jest wolne od cholesterolu i prawie nie zawiera tłuszczów nasyconych, może być uwzględnione w jadłospisie osób zmagających się z miażdżycą, nadciśnienia i innymi chorobami serca. Niska kaloryczność przemawia za tym, by mleko z nasion konopi znalazło się w diecie odchudzającej oraz u osób wiodących zdrowy, aktywny tryb życia.

źródło:
http://www.we-dwoje.pl/mleko;z;nasion;konopi,artykul,1740.html

Previous post

Babka konopna

Next post

Marihuana sprawia, że potrawy są słodsze

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *