Acesse o MundoFut para assistir aos jogos do Flamengo, Palmeiras, Corinthians e outros grandes times brasileiros gratuitamente e com alta qualidade. mundo fut Acompanhe os principais campeonatos de futebol do Brasil e da América do Sul, como a Série A, a Libertadores e a Sul-Americana.

WiadomościZe Świata

Pacjenci medycznej marihuany w Kanadzie będą mogli uprawiać własne rośliny

Share

Pacjenci używający medycznej marihuany będą mogli uprawiać własne rośliny – Tak zasądził Kanadyjski Sąd Federalny.

Sytuacja zmieniła się po tym, gdy sędzia sądu federalnego Michael Phelan zakwestionował konstytucyjność regulacji dotyczących medycznej marihuany, które obowiązują od 2014 roku. Przyczyniło się do tego czterech pacjentów, którzy postanowili rzucić wyzwanie obowiązującym zasadom. Poprzednie prawo poddano krytyce ponieważ pozwalało pacjentom na zakupienie leku jedynie poprzez licencjonowanych producentów.

Regulacje, które obowiązywały do tej pory od 2014 roku spowodowały, że zakup leków na bazie konopi indyjskich zaczął być finansowym problemem. Pacjenci o niskich dochodach zostali zmuszeni do uprawy roślin wbrew prawu, lub zakup marihuany na czarnym rynku.

Prawnicy federalni odrzucali zarzuty stwierdzając, że regulacje chronią użytkowników zapewniając spełnianie określonych standardów bezpieczeństwa, jednak sędzia Phelan nie podzielał tego zdania:

“Nie ma dowodów na to, że ograniczenie dostępu spowodowało zmniejszenie ryzyka dla zdrowia i bezpieczeństwa lub poprawę dostępu do marihuany.”

 
Kirk Tousaw, prawnik reprezentujący pacjentów powiedział, że jest to prawie całkowita wygrana dla pacjentów medycznej marihuany w Kanadzie.

Rząd Kanady ma teraz pół roku na przygotowanie nowych regulacji.

Previous post

Legalizacja marihuany - Co sądzą Polacy ?

Next post

Rick Simpson - odezwa do Polaków

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *