WiadomościZe Świata

Plemiona indiańskie w Kalifornii planują uprawę marihuany na wielką skalę

Share

Rząd federalny Kalifornii zalegalizował marihuanę na terenach indiańskich. Jedno z plemion w Hrabstwie Mendocino powiedziało, że planują oni uprawiać i dostarczać olbrzymie ilości medycznej marihuany w wymienionym stanie.

Jedyne założenie jest takie, aby plemię umiejscowione było w Emerald Triangle – jednego z najbardziej znanych miejsc w USA do produkcji konopi. Uważa się, że każdy mieszkaniec Emerald Triangle (a jest ich aż 250 tysięcy, największe miasto około 50 tysięcy populacji) pośrednio bądź też bezpośrednio czerpie korzyści z miejsca zamieszkania i opcji legalnej marihuany w stanie Kalifornia.

Liczące 250-ciu członków plemię Pinoleville Pomo Nation będzie działać w oparciu o konsultację z publiczną spółką z siedzibą w Kolorado – United Cannabis, oraz ze spółką z siedzibą w Kansas – FoxBarry Farms.

Obie firmy będą wspierać uprawę oraz dystrybucję na dużą skalę. Proponowane plany zakładają wartą 10 milionów dolarów inwestycję. Będzie to obiekt do uprawy indoor o łącznej powierzchni 2,5 hektara. Budowa ma zostać ukończona już w lutym.

Umowa z firmą United Cannabis zakłada dodatkowo, że firma ta otrzyma 200 tysięcy dolarów przedpłaty licencyjnej oraz 15% przychodów netto ze sprzedaży.

Urzędnicy Hrabstwa Mendocino byli zaskoczeni wieściami, powołując się na kluczowy czynnik, że “Plemiona po prostu wychodzą naprzód oczekiwaniom” – powiedział zwierzchnik Hrabstwa Mendocino Dan Hamburg.

Hamburg zaznaczył jednak, odnosząc się do budowy krytej powierzchni uprawowej, że obiekty takie mają dużo większy wpływ na środowisko niż uprawy otwarte lub cieplarniane i że “z ekologicznego punkty widzenia mu to nieodpowiada”.

Według dostępnych informacji firmy United Cannabis oraz FoxBarry Farms planują uruchomienie dodatkowych dwóch farm w Kalifornii, jednak nie ujawnili oni jeszcze potencjalnych lokalizacji.

Źródło:

Whaxy.com
Previous post

Jaycee skazany na pół roku więzienia

Next post

Benton Mackenzie przegrał walkę z rakiem

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *