WiadomościZe Świata

Czy Stany Zjednoczone zostaną liderem reformy polityki narkotykowej?

0 Shares

Rząd USA mógłby być krytyczną siłą sprawczą dla reformy polityki narkotykowej. Ponad trzy lata temu Światowa Komisja Polityki Narkotykowej wezwała do zaakceptowania faktu, że wojna z narkotykami zakończyła się klęską, i poddania pod rozwagę nowych strategii politycznych, które ograniczyłyby przemoc, zmniejszyły liczbę osadzonych w więzieniach czy promowały podejście prozdrowotne.

Od tamtej pory, urzędujący prezydenci i premierzy, głównie z obszaru Ameryki Łacińskiej, nawołują do rewizji całego systemu kontroli substancji psychoaktywnych i uznania za ważny w międzynarodowej debacie temat reformy polityki narkotykowej. Organizacja Narodów Zjednoczonych będzie rozmawiać o obowiązującym reżimie kontroli narkotykowej w 2016 roku, a Organizacja Obu Ameryk (OAS) zamierza temat polityki narkotykowej uczynić głównym zagadnieniem podczas jej spotkania w połowie września.

Szczyt OAS będzie szczególnie istotny dla Stanów Zjednoczonych. To moment, kiedy będą mogły się znacząco zaangażować w debatę. Zbiega się w czasie z faktem , że Biały Dom wita nowego urzędnika ds. narkotyków – Michaela Botticelliego. Może on być osobą, która wniesie nowy sposób myślenia o swojej funkcji i roli USA. Ma doświadczenie zawodowe w obszarze zdrowia publicznego, co wydaje się niezbędne w pełnieniu tego rodzaju funkcji.

Czytaj całość na:

narkopolityka.pl
Previous post

TK zbada konstytucyjność karania za uprawę konopi

Next post

Majonez z nasion konopi

Komentarze

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *