WiadomościZe Świata

Starcie karteli narkotykowych z siłami bezpieczeństwa, dziesiątki zabitych

Share

MEXICO_Vehicles-bu_3315724b Przynajmniej 43 osoby zostały zabite podczas starcia uzbrojonych cywili z jednostkami bezpieczeństwa w zachodnim Meksyku, regionie podartym przez przemoc karteli narkotykowych.

Urzędnicy oznajmili, że 42 cywili zostało zabitych podczas starcia w miejscu, gdzie silne gangi narkotykowe były aktywne od lat. Jeden z urzędników powiedział, że zginął jeden policjant, kiedy drugi mówił o trzech zabitych.

Urzędnicy powiedzieli także, że konwój policji federalnej i żołnierzy wpadł w zasadzkę.

Miejsce pomiędzy Michacan i Jalisco znane jest jako twierdza “Jalisco New Generation Cartel”, który w ostatnich tygodniach przeprowadził kilka ataków na dużą skalę skierowanych w siły federalne i stanowe.

Tanhuato jest niedaleko Yurecuaro, miasta, w którym były lider straży obywatelskiej, który startował w wyborach na burmistrza, został zastrzelony podczas prowadzonej kampanii w zeszłym tygodniu.

Rolnicy stworzyli siły straży obywatelskiej w Michoacan w 2013 roku, aby wypędzić kartel narkotykowy “Knights Templar”, który był osłabiony przez aresztowania ich wysoko postawionych liderów.

Przez ostatnią dekadę więcej niż 100 tysięcy ludzi zginęło w starciach z kartelami i siłami bezpieczeństwa.
Kartele zarabiają miliardy dolarów produkując i przemycając nielegalne substancje, takie jak kokaina czy metaamfetamina.

Źródła:

aljazeera.com, bbc.com
Previous post

Jeff Mizanskey, który odbywa dożywocie za marihuanę zostanie uwolniony!

Next post

Jak masło THC stosowane zewnętrznie stymuluje nerwy? - Relacja pacjenta

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *