Kultura

Święte zioło – Jezus uzdrawiał dzięki olejowi z konopi

Share

Jezus prawie na pewno był użytkownikiem konopi i wczesnym zwolennikiem jej leczniczych właściwości, co sugerują badania licznych tekstów biblijnych.

Chris Bennett na łamach magazynu “High Times” powiedział, że konopie były powszechnie stosowane w tamtym czasie, aby uzdrawiać chorych co jest również potwierdzone odkryciami archeologicznymi. Olej do namaszczania używany przez Jezusa i jego uczniów zawierał ekstrakt z konopi, sugeruje Pan Bennet, cytując naukowców aby potwierdzić swoje twierdzenia.

“Carl Ruck, profesor klasycznej mitologii z Uniwersytetu Bostońskiego odnosząc się do oleju do namaszczania używanego w ceremonii, powiedział, że: “Łatwa dostępność i ugruntowana tradycja konopi na początku Judaizmu nieuchronnie włączyła ją w chrześcijańskie mikstury”.

Święte namaszczenie olejem, jak opisano w oryginalnej wersji przepisu w języku hebrajskim zawartego w Księdze Wyjścia, zawierał ponad sześć kilogramów kaneh-bosem — substancji zidentyfikowanej przez poważanych entymologów, lingwistów, antropologów, botaników i innych naukowców jako marihuana, która była wyekstrahowana do około sześciu kwart (6 litrów) oleju z oliwek z dodatkiem wielu pachnących ziół.

Pan Bennet sugeruje, że konopie mogły odegrać rolę w cudach leczniczych prowadzonych przez Jezusa i jego uczniów. Namaszczeni olejem przez Jezusa byli dosłownie zalewani w tej śilnej miskturze. Mimo że większość współczesnych ludzi decyduje się palić lub jeść konopie, jego aktywne składniki przekazywane na bazie oleju mogą być również wchłaniane przez skórę.

“W starożytnym świecie, choroby takie jak epilepsja przypisywano opętaniu. Wyleczenie kogoś takiego z choroby, nawet przy pomocy niektórych ziół uznawano za egzorcyzmy lub cudowne uzdrowienia.”

“Gdyby marihuana była jednym z głównych składników starożytnego namaszczającego oleju to osoby, które go odbierają i prześladują użytkowników, konopi można by uznać za antychrystów.” — Podsumowuje Bennet.

Patrząc z perspektywy obecnych odkryć i niepodważalnych badań, które potwierdzają lecznicze właściwości konopi w chorobach takich jak jaskra czy epilepsja wydaje się być wysoce prawdopodobne, że to właśnie dzięki olejowi z konopi Jezus dokonywał cudów uzdrowienia.

Previous post

Nowojorczycy świętują legalizację marihuany

Next post

Amsterdam Cannabis Cup zamknięty przez policję

1 Comment

  1. Guest
    22 marca 2015 at 12:59 — Odpowiedz

    “sześciu kwart ( około 6 litrów )”

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *